Twoja przeglądarka jest przestarzała! Najnowszą wersje możesz pobrać tu

Trzy nowoczesne Holtery dla mińskiego szpitala

10 grudnia do Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim trafiły trzy nowoczesne Holtery ufundowane przez Pana Sławomira Gromulskiego, właściciela naszej piekarni. Urządzenia będą służyły pacjentom mińskiej placówki.

EKG metodą Holtera polega na rejestracji zapisu EKG w sposób ciągły przez 24 godziny. Pozwala na ocenę zmian dynamicznych serca i patologii, które ujawniają się jedynie w określonych warunkach. Istotą badania jest zapis EKG na nośniku pamięci oraz późniejszy przegląd zarejestrowanego wykresu na monitorze. Pozwala to na rejestrację pracy serca podczas codziennej aktywności chorego. Jest to badanie szczególnie przydatne u pacjentów z podejrzeniem zaburzeń rytmu serca. Pozwala rozpoznać konkretną arytmię i ocenić potrzebę leczenia, która będzie zależeć od łącznego czasu trwania zaburzeń w trakcie doby oraz od objawów występujących u pacjenta.

Przekazanie Holterów wpisuje się w misję firmy Gromulski Piekarnia Cukiernia, która codziennie dba o zdrowie i dobre samopoczucie swoich Klientów, dostarczając na nasze stoły zdrowe i pyszne pieczywo. Warto przypomnieć, że jest ono produkowane wyłącznie z naturalnych surowców, bez użycia polepszaczy i oleju palmowego. Teraz urządzenia ufundowane przez Pana Gromulskiego pozwolą na skuteczną profilaktykę chorób serca i skrócenie oczekiwania na badanie metodą Holtera w mińskim szpitalu.